Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Garderoba czy szafa – na co się zdecydować?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia domu jest szafa. Coraz więcej klientów decyduje się postawić na coś większego, czyli na garderobę. Czym różni się ona od szafy? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej w domu i w mieszkaniu?

Szafa – czym się charakteryzuje?

Szafa to rodzaj umeblowania o konstrukcji skrzyniowej. Najczęściej przechowywane są w niej ubrania i rozmaite akcesoria domowe. To podstawowy element wyposażenia większości przestrzeni. Może znajdować się zarówno w salonie i sypialniach, jak i w przedpokoju, pokoju biurowym czy w składziku. Poszczególne modele szaf różnią się od siebie wielkością, kształtem i wyposażeniem wnętrza. Niektóre warianty zaopatrzone są w szuflady i półki, inne – w drążki. Szafę można dobrać do potrzeb własnych i wybrać najlepszą opcję spośród wielu, dostępnych na rynku.

Ważne są nie tylko aspekty praktyczne, ale także wizualne. Obecnie na rynku meblarskim dostępne są rozmaite modele umeblowania, które z łatwością można dopasować do wnętrza wedle własnego gustu. W asortymencie sklepów znajdują się szafy klasyczne, nowoczesne, rustykalne, w stylu industrialnym, retro, w wielu wersjach kolorystycznych.

Garderoba – co to jest?

Niegdyś garderoba stanowiła odrębne pomieszczenie do przechowywania ubrań i innych elementów wyposażenia mieszkania. Obecnie jednak uległo to zmianie, do czego przyczynili się producenci umeblowania. Garderoba jest teraz jednym z rodzajów szaf, które od standardowych modeli różni się wielkością, jak również funkcjonalnością. Umeblowanie tego rodzaju posiada drążki, półki i rozmaite szuflady, a także miejsce do przechowywania obuwia, pościeli, walizek i wielu innych przedmiotów. Można uznać, że słowa „garderoba” i „szafa” używane są zamiennie.

Rodzaje szaf i garderób

Szafy i garderoby dostępne są w różnych konstrukcjach, aby spełnić wszystkie potrzeby klientów. Przed dokonaniem zakupu warto więc zastanowić się nad możliwościami przestrzennymi danego pomieszczenia oraz nad tym, co będzie przechowywane w danej części umeblowania.

Często wybieranymi przez klientów są szafy w postaci prostej skrzyni, jednak w ofercie sklepów znajdują się także garderoby narożne, które pozwalają wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Są większe, bardziej pojemne i funkcjonalne niż modele standardowe. Pozwolą przechować lwią część ubrań i przedmiotów domowego użytku.

Na które rozwiązanie warto więc postawić? To zależy od ilości rzeczy do przechowywania, wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli jesteś minimalistą albo potrzebne Ci miejsce dodatkowe na ubrania – postaw na szafę. Jeżeli jednak posiadasz dużo ubrań i akcesoriów – lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie przestronna garderoba.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.