Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Łóżko to bez wątpienia jeden z tych mebli, na których nie należy oszczędzać. Wysokiej jakości materace sprawią, że będziemy budzić się wypoczęci i pełni energii, a solidna konstrukcja stelaża zmniejszy ryzyko zarwania mebla. Jakie łóżko do sypialni okaże się najodpowiedniejsze i czym sugerować się podczas zakupu? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym przypominamy o najważniejszych parametrach tego mebla. Jeśli Twoja sypialnia jest niewielkich rozmiarów, sprawdź. nasz artykuł jak wybrać łóżko do małego pokoju

 • Produkt w promocji
  2 199,00 2 299,00 

 • Produkt w promocji
  1 799,00 2 299,00 

 • Produkt w promocji
  1 454,99 2 234,99 

Jakie łóżko do sypialni kupić? Odpowiednie gabaryty to podstawa

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie łóżko do sypialni spełni wszystkie nasze oczekiwania, należy określić kilka fundamentalnych kryteriów.

Szerokość

Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar łóżka. Szukając mebla dla jednej osoby (np. do pokoju dziecięcego), warto postawić na modele o szerokości co najmniej 80 cm. W przypadku łóżek dwuosobowych, za rozsądne minimum należy uznać szerokość 160 cm. Taka wymiar znacząco zwiększy komfort codziennego snu.

Długość

Zdecydowana większość oferowanych łóżek cechuje się ustandaryzowaną długością, wynoszącą 200 cm. Wymiar ten doskonale sprawdza się w przypadku większości osób przeciętnego wzrostu.

Wysokość

O czym powinniśmy pamiętać, porównując ze sobą łóżka o różnej wysokości? Choć parametr ten nie wpływa bezpośrednio na jakość snu, może przełożyć się m.in. na rozmiar skrzyń do przechowywania pościeli. Wysokość łóżka może okazać się istotna z perspektywy osób, których dotykają problemy z kolanami.

Jakie łóżko do sypialni okaże się najbardziej praktyczne?

Zastanawiając się, jakie łóżko do sypialni spełni nasze oczekiwania, warto postawić na model wyposażony w skrzynie na pościel – to niezwykle praktyczny dodatek, który zapewni na wiele dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy, nie zajmując przy tym dodatkowego miejsca w pokoju. Ewentualny wyjątek warto rozważyć w pokoju dziecięcym, gdzie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem mogą okazać się chowane pod łóżkiem plastikowe pojemniki.

Drugą istotną kwestią konstrukcyjną jest obecność zagłówka. Dodatek ten pełni kilka praktycznych funkcji. Pierwszą z nich jest ochrona ścian przed plamami czy przetarciami – warto pamiętać, że część z nich jest efektem uszkodzeń mechanicznych, lecz powstaje wskutek codziennej eksploatacji (np. przebarwienia, spowodowane położeniem się do łóżka z mokrymi włosami). Drugą jest zapewnienie możliwości komfortowego oparcia w pozycji siedzącej. Co więcej, obecność wysokiego zagłówka zmniejsza szansę np. na spadnięcie telefonu za łóżko.

Jakie łóżko do sypialni wybrać? Odkryj model Lexi

Dwuosobowe łóżko Lexi to jeden z flagowych produkt w naszej ofercie – występuje on w różnych wariantach kolorystycznych i umożliwia dobór jednego z kilku typów zagłówków. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru łóżka, które spełni wszystkie nasze oczekiwania.

 • Produkt w promocji
  1 454,99 2 234,99 

 • Produkt w promocji
  1 271,99 1 606,99 

 • 1 159,00 

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.