Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało?

O tym, że sen jest niezwykle ważny dla naszego ogólnego samopoczucia i zdrowia nie trzeba nikogo przekonywać. Istotna jest zarówno ilość snu, która powinna wynosić od 7 do 9 godzin dziennie, jak i jego jakość, czyli np. niewybudzanie się w nocy. Służy ku temu nie tylko odpoczynek od ekranów przed snem, zaciemniony pokój czy optymalna temperatura, ale również brak hałasów i komfortowy materac. Jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało i zapewniało wygodę przez całą noc?

Jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało? Czyli co może powodować hałasy

Jeśli zastanawiasz się, jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało, prawdopodobnie masz niemiłe doświadczenia z meblem wydającym niepożądane dźwięki. Najczęstszą przyczyna jest poluzowany stelaż na materac. Deski pod wpływem ciężaru ciała i ruchom, które wykonujemy w nocy – mogą się obluzować, a to sprawia, że zaczynają wydawać nieprzyjemne hałasy.

Innym powodem może być działanie temperatury, wyschnięte drewno stelażu kurczy się i ulega poluzowaniu. Należy wówczas dokręcić wszystkie śruby oraz mocowania, dobrym pomysłem jest również użycie silikonowych wypełniaczy, które zapobiegną przemieszczaniu się mocowań w przyszłości.

Poza stelażem skrzypieć mogą również sprężyny materaca to może być wada fabryczna – wówczas warto skorzystać z prawa do reklamacji lub hałas może być spowodowany naturalnym zużyciem.

  • Produkt w promocji
    1 454,99 2 234,99 

  • Produkt w promocji
    1 271,99 1 606,99 

  • 1 159,00 

Jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało? Wybieramy nowy mebel

Opisane metody nie dały rezultatu i wciąż zastanawiasz się jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało? Możliwe, że Twój stary zestaw wypoczynkowy jest już zużyty i żadne zabiegi konserwatorskie nie pomogą. Warto wówczas zainwestować w nowy, solidny mebel. Powinien on spełniać kilka podstawowych kryteriów:

  1. Warto zwrócić uwagę na wezgłowie łózka i jego połączenie z całą konstrukcją mebla, dobrym wyborem są meble w całości tapicerowane, co sprawia, że całe łóżko tworzy jedną, spójną konstrukcję, jak na przykład nasz flagowy model Lexi,
  2. Kolejnym ważnym elementem jest sam materac, ergonomiczny kształt i wysokiej jakości pianka poliuretanowa ze sprężyną Bonell zapewni komfortowy odpoczynek w upragnionej ciszy, tak jak nasz model Vigo,
  3. Ważna jest również rama łóżka, porządny stelaż z płytą wiórową to gwarancja trwałości na długie lata.

Jakie łóżko do sypialni, żeby nie skrzypiało? Postaw na ofertę Internetowej Fabryki Mebli. Proponujemy różnorodne moduły mebli, ale jedno jest niezmienne – stawiamy na maksymalny komfort oraz zapewnienie spokojnego snu. Nie wiesz na który model się zdecydować? Odezwij się do nas, chętnie podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie idealnej kanapy.

Masz swoje wymarzone miejsce do spania? Sprawdź, w jaki sposób pościelić łóżko, aby dobrze się prezentowało.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.