Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!

Co postawić na komodzie – garść pomysłów, które nie wychodzą z mody

Przestronne i pojemne komody to bardzo popularny element wystroju salonów, pokojów dziennych czy sypialni. Mebel ten doskonale sprawdza się nie tylko w przechowywaniu rzeczy na półkach i szufladach – blat komody stanowi znakomitą przestrzeń do aranżacji, na którym można umieścić zarówno różnego rodzaju dekoracje, jak i przedmioty osobiste. Co postawić na komodzie w salonie, aby jak najlepiej odzwierciedliła ona nasz gust i upodobania?

Co postawić na komodzie, aby uzyskać olśniewający rezultat?

Planując wykończenie salonu, warto zestawić ze sobą odmienne inspiracje. Co postawić na komodzie w pokoju dziennym? Wśród pomysłów, które pomogą Ci uzyskać najbardziej niesamowite rezultaty końcowe, warto wymienić m.in.:

Książki

Opasłe tomy w twardej oprawie, małe wydania kieszonkowe czy wielkie atlasy – książki stanowią doskonałe uzupełnienie każdej komody. Elementy te wprowadzają do naszego pokoju pożądany koloryt i stanowią doskonałą wizytówkę naszych literackich gustów i upodobań. To nieodzowny dodatek każdego szanującego się mola książkowego, który z pewnością będzie tematem niejednej żarliwej dyskusji.

Ramki ze zdjęciami

Stylowe komody warto upiększyć przy pomocy ramek ze zdjęciami, tworząc przy ich pomocy ciepłą i rodzinną aurę. Fotografie z ważnych uroczystości, ulubionych wakacji czy niezapomnianych wypadów z przyjaciółmi sprawią, że Twój salon zyska niepowtarzalny i przytulną atmosferę, w której przebywanie będzie napełniać Cię pozytywną energią i dobrym samopoczuciem.

Figurki i rzeźby

Osoby o wysublimowanym guście, które od lat kompletują kolekcje wyjątkowych dzieł sztuki, mogą wykorzystać komodę do ekspozycji zgromadzonych eksponatów. Wśród przedmiotów, które najbardziej zapadną w pamięć odwiedzającym Cię gościom, z pewnością warto wymienić rozmaite figurki i rzeźby – piękne elementy dekoracyjne, dodające elegancji i stylu.

Zegar

Zegary – zarówno w stylu retro, jak i nowoczesnym – to jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych odpowiedzi na pytanie co postawić na komodzie w salonie. W zależności od przyjętej przez Ciebie koncepcji aranżacyjnej, na komodzie równie dobrze sprawdzą się klasyczne zegary ze wskazówkami (lub imitujące zegary mechaniczne), jak i nowoczesne stacje pogodowe czy urządzenia smart home, dostarczające informacji na temat temperatury czy wilgotności.

Wiesz już, co położyć na komodzie?

Komody to meble, które są otwarte na zróżnicowane aranżacje. Co postawić na komodzie, aby wydobyć z niej pełnię niepowtarzalnego uroku? Choć opisane powyżej propozycje z pewnością pomogą Ci stworzyć niepowtarzalną kompozycję, kreatywna dekoracja to dopiero połowa sukcesu. Aby udekorowana komoda jak najdłużej zachowała swój urok, warto dowiedzieć się, jak czyścić meble z drewna, aby nie naruszyć ich barwy i struktury.

Szukasz stylowej komody, która będzie stanowić doskonałe uzupełnienie salonu lub sypialni? Już dziś zapoznaj się z ofertą IFM Meble – marka ta dostarcza szeroki wybór mebli w zróżnicowanych stylach i kolorystyce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Nie zwlekaj – już dziś odwiedź stronę marki IFM i zobacz, jak niewiele dzieli Cię od upragnionego pokoju dziennego.