Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Zastanawiasz się, ile kosztuje szafa na wymiar?

Tworzone w oparciu o ściśle określone wytyczne szafy na wymiar cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących funkcjonalnych i stylowych rozwiązań do swojego domu, które idealnie dopasowują się do każdego wnętrza. Planujesz w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, lecz nie wiesz, ile kosztuje szafa na wymiar? W poniższym artykule przyjrzymy się, od czego zależy cena takiego mebla.

Ile kosztuje szafa na wymiar? 5 czynników, mających kluczowy wpływ na cenę

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje zrobienie szafy na wymiar, jest niezwykle złożone – na finalną cenę stworzonego na zamówienie mebla wpływ ma szereg powiązanych ze sobą czynników. Zapoznając się ze znalezionymi w internecie ofertami, z łatwością zauważymy ogromne zróżnicowanie cen. Ile kosztuje metr szafy na wymiar? Oferty fachowców mogą mieścić się w przedziale od 1500 zł w górę, nierzadko sięgając czterokrotność tej sumy. Na ostateczną wycenę wpływ mają m.in.:

Wymiary

Gabaryty szafy to najważniejszy czynnik, które determinuje, ile kosztuje wykonanie szafy na wymiar. Większe szafy wymagają więcej materiału i pracy, co przekłada się na wyższą cenę – zwłaszcza w przypadku niezwykle szerokich bądź wysokich boków bądź frontów.

Materiały

Wybór materiału ma kluczowe znaczenie dla ceny szafy. Na rynku dostępne są różne opcje – od tanich rozwiązań, takich jak rozmaite płyty MDF, po droższe, bardziej ekskluzywne surowce, takich jak drewno. Zrozumienie, ile kosztuje zrobienie szafy na wymiar w zależności od wybranych materiałów, pomoże w podjęciu świadomej decyzji.

Konstrukcja i rodzaj szafy

Budowa szafy również wpływa na jej cenę. Zastanawiając się, ile kosztuje szafa przesuwna na wymiar, warto pamiętać, że na cenę może wpłynąć konieczność zastosowania specjalnych mechanizmów czy profili – w przypadku szaf otwieranych na zewnątrz, cenę kształtują m.in. koszty zawiasów.

Dodatkowe elementy i personalizacja

Uzupełnienie mebla o spersonalizowane dodatki, takie jak wbudowane oświetlenie, specjalne półki czy nietypowe uchwyty, mogą znacząco podnieść cenę szafy. Klienci powinni zatem rozważyć, ile kosztuje wykonanie szafy na wymiar z uwzględnieniem wszystkich dodatkowych elementów.

  • 30,00 

  • 30,00 

  • 35,00 

Usługi montażu i dostawy

Należy również pamiętać, że do końcowego kosztu szafy na wymiar doliczane są usługi montażu i dostawy. Te dodatkowe koszty mogą różnić się w zależności od firmy i lokalizacji klienta.

Koszt szafy na wymiar jest zależny od wielu czynników, w tym wymiarów, materiałów, konstrukcji i dodatkowych opcji personalizacji. Planując odpowiednią szafę, warto dokładnie przemyśleć te aspekty, co pozwoli nam znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i budżetu.

Ile kosztuje szafa na wymiar? Poznaj ofertę naszej marki

Chociaż szafy na wymiar często kojarzą się z wyższymi kosztami, na rynku istnieją marki, które oferują rozwiązania dopasowane do różnorodnych budżetów. Jedną z takich opcji jest oferowana przez IFM Meble możliwość zamówienia szafy i samodzielnego określenia jej szerokości co 10 cm, co pozwala na stworzenie mebla idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb i przestrzeni, jednocześnie kontrolując koszty.

  • 2 768,00 3 423,00 

  • 2 726,00 3 399,00 

  • 2 688,00 3 357,00 

Skorzystanie z tej elastyczności może znacząco obniżyć wydatki, nie tracąc przy tym na jakości i funkcjonalności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach i znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego domu, zapoznaj się z naszą ofertą. Zespół ekspertów IFM Meble z chęcią podpowie Ci, jaką szafę wybrać i doradzi rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania, nie nadwyrężając przy tym założonego budżetu.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.