Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Szafa przesuwna czy otwierana – jaki model wybrać?

Duża, pojemna szafa to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów wyposażenia sypialni oraz pokojów dziennych. Wybór właściwego mebla jest szczególnie istotny w przypadku stosunkowo małych pomieszczeń, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Szafa przesuwna czy otwierana – który z powyższych typów okaże się lepiej przystosowany do naszych potrzeb? Zapraszamy do lektury.

Szafa przesuwna czy otwierana? Kluczowe podobieństwa

Rozważając zakup odpowiedniej szafy, zwracamy uwagę zarówno na jakość i funkcjonalność, jak i design. Zarówno szafy przesuwne, jak i otwierane, występują w różnych stylistykach oraz wzorach, które z pewnością doskonale wpasują się w nasze wnętrza, odpowiadając przy tym przyjętemu stylowi dekoracji.

  • 2 192,00 2 946,00 

  • 2 175,00 2 929,00 

  • 2 570,00 3 187,00 

Porównując oba rodzaje szaf, trudno dostrzec istotne różnice w zakresie kosztów. Sposób otwierania poszczególnych mebli nie odgrywa kluczowej roli w ich cenie – wśród czynników, mających największy wpływ na ponoszone wydatki, warto wymieć przede wszystkim producenta, zastosowane materiały oraz rozmiar i funkcję mebla.

Szafa przesuwna czy otwierana – wyróżniki

Stopień wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz łatwość montażu to dwa najważniejsze kryteria, które powinna uwzględniać wybrana przez nas szafa. Drzwi przesuwne czy otwierane mogą znacząco wpłynąć na aranżację reszty pomieszczenia oraz stanowić drobne wyzwanie na etapie jej składania. Szafa przesuwna czy otwierana – kiedy warto zdecydować się na dane rozwiązanie?

Szafy otwierane i przesuwne zapewniają inny dostęp do zawartości

Szafy przesuwne mogą stanowić odpowiedni wybór dla par, które dzielą szafę „w połowie” – aby uzyskać dostęp do swojej części, wystarczy jedynie przesunąć odpowiednie skrzydło. Jednakże, w sytuacji, w której potrzebujemy dostępu do całej zawartości jednocześnie, naturalnym wyborem jest wówczas model otwierany. Zakup odpowiedniego mebla warto uzależnić zatem od sposobu, w jaki będzie on użytkowany.

Szafa przesuwna oszczędza przestrzeń

Jeśli dane pomieszczenie cechuje się ograniczoną ustawnością, związaną m.in. z samą powierzchnią pokoju bądź występowaniem skosów dachowych, optymalnym wyborem może być szafa przesuwna. Meble te nie wymagają dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi, ponieważ panele przesuwają się wyłącznie w obrębie mebla. Szafa otwierana wymaga z natury większej przestrzeni na otwarcie drzwi, co może być stanowić utrudnienie w przypadku małych pomieszczeń.

Szafa otwierana jest łatwiejsza w montażu

Poprawny montaż mechanizmu, który wykorzystują szafy przesuwne, może okazać się skomplikowany. Warto mieć na względzie, że złe osadzenie skrzydła może przyspieszyć jego zużycie lub doprowadzić do usterki szyny. Szafy posiadające drzwi na zawiasach są zazwyczaj łatwiejsze do samodzielnego montażu i demontażu. Jedynym wyzwaniem w trakcie składania może okazać się sam proces regulacji skrzydeł – na szczęście, w internecie nie brakuje poradników krok po kroku, które dokładnie ilustrują proces regulacji poszczególnych odchyleń.

  • 2 768,00 3 423,00 

  • 2 726,00 3 399,00 

  • 2 688,00 3 357,00 

Czy wiesz już, czy lepsza okaże się szafa przesuwna czy otwierana?

W ofercie naszej firmy znajduje się wiele modeli szaf przesuwnych i otwieranych o zróżnicowanych gabarytach, które z pewnością doskonale wpasują się w Twoją koncepcję wystroju wnętrza. Garderoba czy szafa? Sklep internetowy IFM Meble zawiera niezwykle zróżnicowany asortyment, który z pewnością odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Już dziś zapoznaj się z naszymi propozycjami i nadaj swojej sypialni elegancki i funkcjonalny sznyt.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.