Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jak prać poduszki dekoracyjne? Poznaj kilka skutecznych metod

Regularne czyszczenie poduszek dekoracyjnych pozwoli nadać im świeżości, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia takich chorób, jak alergie, astma czy choroby nosa i zatok. Zastanawiasz się, jak prać poduszki dekoracyjne, aby jak najdłużej cieszyły się one miękką i przyjemną w dotyku strukturą? Przeczytaj kilka kluczowych wskazówek.

Jak czyścić poduszki dekoracyjne w pralce? Pamiętaj o tych zasadach

Decydując się na mechaniczne pranie poduszek ozdobnych w pralce, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii, dzięki którym Twoje jaśki zachowają nienaganny wygląd przez długi czas. Czyszczenie w pralce musi przebiegać w odpowiedniej temperaturze – nie powinna przekraczać ona 30 stopni Celsjusza.

Należy także zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest poduszka. Jeżeli jest ona pokryta cekinami, frędzlami lub innymi ozdobnymi naszywkami, warto ją umieścić w specjalnym woreczku do prania, który zabezpieczy dodatkowo tworzywo przed ewentualnymi uszkodzeniami.

  • 1,00 

  • 45,00 

  • 1 059,00 

Zastanawiasz się, jak czyścić poduszki dekoracyjne w pralce, aby jak najdłużej zachowały one świeży zapach? Ozdobne jaśki mogą być prane z dodatkiem ulubionych detergentów. Aby nadać tkaninie jeszcze trwalszej świeżości, dobrym pomysłem może okazać się wybór programu pralki z podwójnym płukaniem.

Warto pamiętać, że suszenie poduszek w pralce nie zawsze może okazać się dobrym rozwiązaniem. Polecamy ułożenie jaśka w przewiewnym miejscu, gdzie stopniowo będzie mógł się on osuszać.

O czym należy pamiętać, piorąc poduszki ozdobne ręcznie?

Na metce Twojej poduszki umieszczono informację, mówiącą o tym, że nie powinna być ona prana mechanicznie? Ręczne odświeżanie jaśków to doskonały pomysł w przypadku delikatnych materiałów z licznymi ozdobnikami, które mogłyby ulec uszkodzeniu podczas wirowania w pralce.

Podobnie jak w przypadku czyszczenia w bębnie, podczas ręcznego prania poduszek można stosować wybrane detergenty i ulubione płyny zapachowe.

Jak czyścić poduszki ozdobne, aby nie uległy one odkształceniu? Warto pamiętać, że w przypadku prania ręcznego jaśki powinny zostać dokładnie odsączone z wody. Nie należy robić tego jednak ze zbyt dużym naciskiem, który mógłby spowodować ewentualne zdeformowanie poduszki.

Szukasz modnych dodatków do Twojego mieszkania? Postaw na łatwe w czyszczeniu poduszki dekoracyjne od IFM Meble

Planujesz odświeżenie aranżacji Twojego wnętrza? Jeżeli znalazłeś już nieskrzypiące łóżko do sypialni, wygodny materac i miękki koc, ostatnim elementem, który dopełni aranżację Twojego mieszkania, są stylowe poduszki dekoracyjne. Sprawdź ofertę modnych jaśków od IFM Meble i wybierz dodatki, które wpłyną zarówno na komfort Twojego snu, jak i elegancką prezentację całego mieszkania.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.