Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jak ustawić narożnik w salonie? 4 praktyczne porady

Kupiłeś już wymarzony zestaw wypoczynkowy do nowego domu i nie wiesz, jak go wkomponować w plan mieszkania? A może dopiero aranżujesz przestrzeń i zastanawiasz się jak ustawić narożnik w salonie, żeby uzyskać najbardziej komfortowy i stylowy efekt? Oto garść wskazówek do różnych planów przestrzennych i modułów mebla.

1. Jak ustawić narożnik w salonie otwartym na kuchnię?

Zastanawiasz się, jak ustawić narożnik w salonie z aneksem kuchennym? Dwie najpopularniejsze możliwości to:

 1. Umiejscowienie narożnika frontem do blatów roboczych lub wyspy kuchennej. Wówczas możesz mieć oko na to, co dzieje się w „rozrywkowej” części pokoju, co przydaje się w szczególności w rodzinach z małymi dziećmi, które dopiero uczą się spędzać czas same. W dodatku takie rozplanowanie przestrzeni sprawi, że pokój będzie wydawał się spójny i bardziej przytulny,
 2. Inną opcja jest ustawienie mebla w salonie tyłem do kuchni. Takie rozwiązanie pozwoli wyznaczyć wyraźną granicę pomiędzy częścią wypoczynkowo-jadalną, a przestrzenią kulinarnych popisów i miejsca pracy domowych kucharzy.

2. Jak ustawić narożnik w salonie, który jest również sypialnią?

Twój salon jest również pokojem gościnnym? A może wynajmujesz kawalerkę i nie wiesz, jak ustawić narożnik w salonie służącym jednocześnie za sypialnię, biuro i jadalnię? Przed zaaranżowaniem przestrzeni warto zastanowić się nad jej funkcjami i naszym podejściem do prywatności.

 • Produkt w promocji
  1 699,00 2 049,00 

 • Produkt w promocji
  1 920,00 2 270,00 

 • Produkt w promocji
  2 099,00 2 449,00 

 • 2 379,00 

Niektórzy lubią pewną część mieszkania zachowywać jedynie dla widoku najbliższych, wówczas dobrym pomysłem może być oddzielenie mebla parawanem czy ścianką działową od pozostałej części pomieszczenia.

Jeśli natomiast nie przeszkadza Ci, że mebel służący do nocnego odpoczynku będzie na widoku, wkomponuj go w pokój tak, by rozsuwać i zsuwać materac bez konieczności cowieczornego przestawiania pozostałych elementów aranżacyjnych pokoju.

3. Jak ustawić narożnik w salonie – przy ścianie czy na środku?

Kolejną kwestią jest ustawienie mebla względem ścian. Narożnik przysunięty do ściany, to klasyczny wybór i świetnie sprawdzi się w tradycyjnie urządzonych domach. Dobrym rozwiązaniem może być również ustawienie kanapy na środku pokoju, wówczas warto wybrać produkt, który ma ładny tył i sztywne obicie.

4.  Jak ustawić narożnik w salonie – podstawowe uwagi

Przed zakupem właściwego produktu, należy dokładnie wymierzyć pokój z uwzględnieniem miejsca na schody, drzwi czy otwierane szuflady w szafkach. Narożnik może być lewo lub prawostronny, dlatego warto zastanowić się, po której stronie powinien leżeć szezlong, czyli dłuższa część kanapy. Warto również uwzględnić miejsce na stolik kawowy lub dodatkowe pufy czy fotel.

Nadal zastanawiasz się jak ustawić narożnik w salonie i potrzebujesz porady fachowców? Zgłoś się do specjalistów Internetowej Fabryki Mebli. Nasi pracownicy podpowiedzą, jak udekorować narożnik przy pomocy poduszek, na co zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrza i jakie funkcje poprawią codzienny komfort użytkowania. Na stronie znajdziesz bogatą ofertę narożników, łóżek i puf w rozmaitych wariantach stylistycznych – sprawdź już dziś.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.