Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!

Sofa a kanapa – jaki mebel warto wybrać?

Centralnym punktem każdego salonu czy pokoju gościnnego jest zestaw wypoczynkowy. W wygodne siedzisko warto również zainwestować wyposażając wszelkiego rodzaju poczekalnie i pomieszczenia recepcyjne (np. w hotelu czy nowoczesnym biurze), a także salony odzieżowe czy inne punkty usługowe o charakterze premium. Decydując się na konkretny produkt warto rozważyć zalety i różnice między sofą a kanapą – o tym w dzisiejszym artykule.

Sofa a kanapa – różnice

Jaka jest główna różnica pomiędzy sofą a kanapą? Pierwszy moduł to mebel, którego kształt nie jest możliwy do zmiany. Sofy mogą więc występować w wersji dwu lub trzy-siedziskowej, a także w kształcie litery U bądź L z dodatkowym miejscem do wypoczynku, ale ich forma nie daje się zmodyfikować.

Kanapy natomiast również mogą przybrać kształt litery U lub L, a także posiadać 2 lub 3 siedziska. Podobnie jak sofa najczęściej ma konstrukcję szkieletową z oparciem do połowy pleców i opcjonalnie dodatkowymi zagłówkami.

Mebel ten posiada również funkcjonalny system rozkładania, czyli możliwość rozsunięcia siedziska i utworzenia miejsca do spania. Dodatkowo kanapy często są wyposażone w skrzynię służącą do przechowywania pościeli czy innych domowych akcesoriów. Czy warto wybrać kanapę z funkcją spania – w tym artykule dowiesz się więcej na temat rozkładanych mebli.

Warto podkreślić, że obecnie wiele salonów meblowych używa tych terminów zamiennie, dlatego klienci na ogół nie dostrzegają różnić pomiędzy sofą a kanapą.

Sofa a kanapa w mieszkaniu i miejscach usługowych

Metraże polskich mieszkań często pozostawiają wiele do życzenia, co jasno pokazują statystyki. Średnia powierzchnia polskiego domu wynosi zaledwie 61 metrów. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w meble wielofunkcyjne, które nie tylko będą pięknie się prezentować, ale również pozwolą zaoszczędzić nieco miejsca.

sofa sky w tkaninie wenus95 w kolorze szarym pojemnik

Sofa SKY z funkcją spania

W tej roli świetnie sprawdzą się kanapy ze schowkami. Meble te mogą również pełnić dwie role – w ciągu dnia służyć za siedzisko do odpoczynku, a w nocy – komfortowe łóżko.

Stojąc przed wyborem sofa a kanapa do miejsca usługowego, warto sięgnąć po mebel, który nie przytłoczy przestrzeni, tylko będzie stanowił eleganckie dopełnienie aranżacji. W tym przypadku najczęściej lepszym wyborem będzie ustawna sofa. Produkty te, częściej niż tradycyjne kanapy, występują w wymyślnych kształtach i formatach – np. z odsłoniętymi nóżkami czy pikowaną tkaniną na zagłówkach.

Poznaj ofertę Internetowej Fabryki Mebli

Już wiesz, który produkt wygrywa w Twoim starciu pt. sofa a kanapa? Bez względu na to, jaki mebel wybierzesz – Internetowa Fabryka Mebli proponuje szeroki wybór modułów i rozmaite rodzaje tkanin obiciowych. Sprawdź naszą ofertę i zamów wymarzone siedzisko już dziś.