Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jak wyczyścić materac? Przedstawiamy kilka sprawdzonych wskazówek

Chociaż usuwanie zabrudzeń z materaca może wydawać się dość kłopotliwe, istnieje mnóstwo sposobów, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się powstałych plam i przykrych zapachów z Twojej sypialni. Zastanawiasz się, w jaki sposób efektownie czyścić materac z łóżka? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kilka sprawdzonych metod.

Jak zadbać o łóżko z materacem? Domowe metody

Dobrym sposobem na uniknięcie zabrudzeń z materaca jest zakup specjalnego, wodoodpornego ochraniacza. Zabezpieczenie uchroni łóżko przed ewentualnym zalaniem, utrzymując je w świeżości przez długi czas. Jeżeli Twój materac wymaga jednak głębszego czyszczenia, polecamy wypróbować skuteczne, domowe sposoby.

Woda z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona to jeden z niezbędnych produktów w każdej kuchni. Proszek posiada właściwości wybielająco-odkażające, dlatego doskonale sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń i przykrych zapachów z różnorodnych tkanin.

Zastanawiasz się, jak czyścić materac z łóżka z pomocą sody oczyszczonej? Aby wywabić pojedyncze plamy, wystarczy przygotować specjalną pastę. Proszek należy wymieszać z wodą w takich proporcjach, aby całość uzyskała strukturę gęstej papki. Chcąc zneutralizować nieprzyjemne zapachy, możesz dodać do mieszaniny kilka kropel olejku eterycznego.

Kolejnym krokiem jest nałożenie produktu na zabrudzenie i pozostawienie go na co najmniej 20 – 30 minut. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w przypadku nieco bardziej problematycznych plam, np. powstałych wskutek rozlania kawy.

  • Produkt w promocji
    2 199,00 2 299,00 

  • 1 159,00 

  • 1 059,00 

Woda z cytryną

Jedną z najstarszych domowych metod, pomagającą w wywabianiu zabrudzeń, jest mieszanka soku z cytryny i wody. Jak wyczyścić materac z łóżka tym sposobem? Wodę należy wymieszać z wyciśniętym z cytrusa sokiem w proporcji 2:1. Podobnie jak w przypadku papki z sody oczyszczonej, do roztworu możesz dodać kilka kropek zapachowego olejku. Tak powstałą mieszankę należy pozostawić na zabrudzonym miejscu na kilka minut.

Woda utleniona

Z wyjątkowo trudnymi do wywabienia plamami doskonale poradzi sobie woda utleniona. Roztwór należy nałożyć miejscowo na zabrudzenie. Po odczekaniu kilku minut całość wystarczy przetrzeć czystą szmatką.

Jak wyczyścić materac za pomocą mikstury z wody utlenionej i sody? Taka mieszanina to dobry sposób na usunięcie wyjątkowo uporczywych plam o nieprzyjemnym zapachu. Proszek należy rozpuścić w 100 ml wody utlenionej. Powstały roztwór można nałożyć na plamę za pomocą butelki z rozpylaczem.

Myjka parowa

Osoby, które chcą dotrzeć do kłopotliwych zabrudzeń, znajdujących się wewnątrz materaca, mogą zastosować specjalistyczny sprzęt, np. myjkę parową. Urządzenie wytworzy gorącą parę, która skutecznie usunie roztocza i wszelakie drobnoustroje. Czyszczenie przebiega szybko, a po zakończeniu mycia materac pozostaje wyłącznie delikatnie zwilżony.

Szukasz funkcjonalnych mebli, z których z łatwością usuniesz powstałe zabrudzenia? Poznaj ofertę łóżek i kanap od IFM Meble

W sklepie IFM Meble dostępne są różnorodne modele kanap, narożników i łóżek tapicerowanych, z powierzchni których nawet najprostszymi, domowymi sposobami pozbędziesz się kłopotliwych plam i zabrudzeń. Sprawdź naszą autorską kolekcję wysokiej jakości mebli i wybierz łóżko z materacem, które najlepiej dopełni wnętrze Twojej sypialni. Jeśli Twój materac jest już czysty, możesz dowiedzieć, w jaki sposób czyścić poduszki.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.