Darmowa dostawa na terenie całego kraju! Kupuj na raty!
Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 780 146 743

Jak wyprać kanapę domowymi sposobami?

Poranna kawa, popołudniowa herbata czy gorszy dzień naszego domowego pupila to tylko trzy z wielu powodów, przez które konieczne może być gruntowne czyszczenie naszego zestawu wypoczynkowego. Choć wiele typów zabrudzeń wymaga interwencji doświadczonego specjalisty, posiadającego niezbędne środki czyszczące i zaawanasowane narzędzia przemysłowe, znaczną część plam można wywabić przy użyciu substancji, znajdujących się w każdym domu. Czym wyprać kanapę? Domowe sposoby na usunięcie zanieczyszczeń mogą być prostsze niż myślisz.

Pielęgnacja to podstawa, czyli jak wyczyścić kanapę przed pojawieniem się plam?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak wyczyścić sofę i kanapę, warto podkreślić niezwykle istotną rolę cyklicznej pielęgnacji w procesie zachowania mebla w dobrym stanie. Jednym z najważniejszych, a zarazem najprostszych zabiegów, pomagających utrzymać jej nienaganną kondycję, jest jego regularne odkurzanie.

  • Produkt w promocji
    2 799,00 2 949,00 

  • Produkt w promocji
    1 599,00 1 749,00 

  • Produkt w promocji
    2 399,00 2 549,00 

Jak często należy odkurzać nasz zestaw wypoczynkowy? Co do zasady, zaleca się odkurzać nasze meble nie rzadziej niż raz w tygodniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby chwytać za odkurzacz za każdym, gdy zajdzie taka potrzeba. Cykliczne odkurzanie mebli tapicerowanych zapobiega „zagnieżdżeniu” nadmiaru kurzu czy włosia, które może przyczynić się do szybszego niszczenia mebla.

Czym wyczyścić sofę? 3 sprawdzone i proste metody

Nie jesteś pewien, czym wyczyścić kanapę, aby jak najskuteczniej pozbyć się niespodziewanych zanieczyszczeń? Pamiętaj, że jednym z pierwszych kroków do skutecznego wyeliminowania powstałych zabrudzeń jest poprawne rozpoznanie materiału, z którego został wykonany dany mebel. Środki, które nie pozostawią śladu na jednym materiale, mogą okazać się wysoce inwazyjne dla drugiego.

Jeśli nie jesteśmy pewni, który z poniższych sposobów okaże się najbardziej odpowiedni, warto przeprowadzić „próbę generalną” na niewielkim wycinku danego mebla w niewidocznym miejscu. Eksperyment ten pozwoli nam ustalić, jak wyprać kanapę, aby przeprowadzone prace zakończyły się pełnym sukcesem. Czym wyczyścić sofę, aby osiągnąć założony efekt?

Woda i woda z mydłem

Odpowiedź na pytanie jak wyprać sofę może być prostsza niż myślisz. Jeśli źródłem zabrudzeń są materiały, które nie penetrują powierzchni tkaniny, warto rozważyć starcie jej nawilżoną ścierką z miękkiego materiału, odsączając nadmiar wody przy pomocy zwykłych ręczników papierowych.

W przypadku nieco bardzo opornych zabrudzeń, z pomocą może przyjść mieszanina wody z szarym mydłem, które wykazuje się przy tym właściwościami antybakteryjnymi. Rozwiązanie to bywa nieocenione w przypadkach, w których źródłem plamy są substancje, będące sprzyjającym środowiskiem dla drobnoustrojów.

Płyn do mycia naczyń

Zwyczajne płyny do mycia naczyń stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku plam pochodzenia zwierzęcego. Aby stworzyć preparat o optymalnych proporcjach, wystarczy dodać kilka kropli płynu na zwilżoną gąbkę bądź ścierkę. Podobnie jak w przypadku mycia wodą, należy uważać na nieumyślne wtarcie preparatu w głąb tkaniny.

Soda oczyszczona i sok z cytryny

Soda z kilkoma kroplami soku z cytryny to doskonały sposób na trudne plamy, takie jak te z czerwonego wina. Świeże plamy należy pokryć sodą i pozostawić na kilka godzin, po czym przetrzeć je miekką szmatką. Mieszanka ta doskonale sprawdza się również w przypadku zaschniętych plam.

Szukasz wysokiej jakości mebli? Postaw na ofertę IFM Meble

Chcesz zamówić trwałe meble, pokryte tkaninami hydrofobowymi bądź odpornymi na plamy? Może potrzebujesz pomocy w wyborze sofy do salonu? Zapewniamy szeroki wybór mebli wypoczynkowych, spełniających nawet najbardziej restrykcyjne wymagania naszych klientów. Już dziś odwiedź sklep IFM Meble i poznaj naszą aktualną ofertę.

Preferencje Cookies

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies i podobnych technologii. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą poniższych opcji. Ustawienia możesz zmienić w dowolnym momencie.